Dla 34-letniego siatkarza będzie to sentymentalny powrót do miejsca, z którym związany jest jeden z najważniejszych momentów w historii lubelskiej siatkówki. Paweł Rusin był bowiem członkiem zespołu, który w sezonie 2020/2021 wywalczył pierwszy w dziejach klubu awans do PlusLigi. Teraz ponownie założy koszulkę Bogdanki LUK Lublin i wesprze drużynę swoim doświadczeniem zdobytym na parkietach najwyższych klas rozgrywkowych.
Ostatnie sezony spędził w ChKS-ie Chełm, gdzie należał do grona liderów zespołu. W trakcie swojej kariery reprezentował również barwy wielu klubów występujących na zapleczu PlusLigi oraz w najwyższej klasie rozgrywkowej, dając się poznać jako zawodnik solidny, waleczny i niezwykle zaangażowany.
Powrót Rusina to nie tylko wzmocnienie kadry pod względem sportowym, ale także zawodnik dobrze znający specyfikę klubu i jego środowisko. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że był częścią drużyny, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii lubelskiego zespołu.
Przed doświadczonym przyjmującym kolejne wyzwanie w karierze. Tym razem jego zadaniem będzie wsparcie zespołu, który po zdobyciu mistrzostwa Polski chce utrzymać miejsce w krajowej czołówce i z powodzeniem rywalizować na kilku frontach.
fot. Bogdanka LUK Lublin
